logo sp4 4

Udostępnij

nowe logo sml  Drodzy uczniowie i rodzice!

Szkoła to nie tylko instytucja, w której uczniowie się uczą. To również miejsce, gdzie można uzyskać pomoc i wsparcie.

Pedagog szkolny - MAGDALENA ADRYCH ( gabinet nr 33)

zaprasza wszystkich, którzy chcieliby porozmawiać o tym, co ich cieszy, niepokoi, interesuje, poradzić się albo porozmawiać o tym, co się dzieje w szkole.

Zadaniem pedagoga szkolnego jest w szczególności rozpoznawanie indywidualnych potrzeb uczniów, analizowanie przyczyn niepowodzeń szkolnych oraz organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów. Pedagog zajmuje się działaniami profilaktyczno-wychowawczymi, zorganizowaniem opieki i pomocy materialnej uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Utrzymuje również kontakty z pedagogami z innych szkół, kontaktuje się z nauczycielami, wychowawcami klas, dyrekcją, rodzicami oraz współpracuje z instytucjami służącymi pomocą dzieciom i rodzinie.

 

„Szukanie pomocy jest oznaką siły a nie słabości”.

PEDAGOG SZKOLNY - telefon kontaktowy: 91 39 23 028, poniedziałek – piątek

(istnieje możliwość telefonicznego ustalenia terminu indywidualnego spotkania rodzica  z pedagogiem)

 

WYBRANE INSTYTUCJE WSPARCIA

 • SPECJALISTYCZNA PORADNIA TERAPEUTYCZNA DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I ICH RODZIN   (diagnoza psychologiczno - pedagogiczna, terapie, zajęcia specjalistyczne, konsultacje, porady) ul. Konstytucji 3 Maja 44, 72-200 Nowogard tel. 39 20 743
 • OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ

ul. 3-go maja 6b, 72-200 Nowogard

tel. 0 91 39 26 289, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | www.ops.nowogard.pl

 • ZESPÓŁ INTERWENCJI KRYZYSOWEJ W OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ (udziela profesjonalnej pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej)

  ul. 3 go Maja 6, 72-200 Nowogard
  tel. 091 39 26 290
 • POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE (pomaga w rozwiązywaniu problemów społecznych poprzez aktywne propagowanie programów pomocy czy wspieranie osób niepełnosprawnych, oferuje porady profesjonalistów, opiekę w domach zastępczych)

  ul. Pocztowa 43, 72-100 Goleniów
  tel. 91 41 83 860, www.pcpr.goleniow.pl
 • ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie, tel.: 801 120 002 www.niebieskalinia.pl
 • Polskie Towarzystwo Dysleksji www.ptd.edu.pl
 • Narkomania - ogólnopolski telefon zaufania tel. 801 119 990
 • http://www.narkomania.org.pl
 • www.helpline.org.pl (celem projektu jest niesienie pomocy dzieciom i młodzieży w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa podczas korzystania z nowych technologii)
 • www.sieciaki.pl (projekt jest realizowany przez Fundację Dzieci Niczyje, jego celem jest edukacja dzieci w zakresie bezpiecznego i efektywnego korzystania z nowoczesnych mediów)


JAK SKUTECZNIE MOTYWOWAĆ DZIECKO?

Rady dla rodziców[1] – Jak ustrzec dziecko przed zgubnymi nałogami >>>


[1] Na podstawie: 10 steps to help your child say „NO”, US Department of Health and Human Services. Pubilic HealthService Alcohol, Drug, Abuse and Mental Health Administration, DHHS Publication, No (ADM 88- 1418) 1988.

Źródło: http://www.glospedagogiczny.pl