ZAPISZ SWOJE DZIECKO DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 W NOWOGARDZIE!

Mądrzy, sprawni zdrowi to obraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im.  Jana Pawła II w Nowogardzie. Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną. Szanujemy się  wzajemnie i wspieramy. Dbamy o harmonijny rozwój ciała i ducha. Celem naszym jest indywidualny i wszechstronny rozwój oraz wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności umożliwiające dalszą naukę. Otaczamy opieką wszystkich uczniów stwarzając im możliwość korzystania z różnego rodzaju zajęć dodatkowych: wyrównawczych, rozwijających kompetencje, kreatywność, zainteresowania. Pozwalamy na rozwijanie talentów, służąc wsparciem i pomocą merytoryczną. Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to stosując różne techniki aktywnego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku odnaleźć tkwiący w nim „skarb” i rozwinąć go  na  miarę swoich możliwości.

Naszą szkołę opuszczają absolwenci, którzy:

• umieją się uczyć i czerpać z tego przyjemność,
  • są przygotowani do nauki na wyższym poziomie kształcenia,
  • umieją korzystać z różnych źródeł informacji,
  • przyjmują odpowiedzialność za planowanie, organizowanie oraz ocenianie własnej nauki,
  • znają swoje słabe i mocne strony,
  • stosują otwartą komunikację,
  • umieją nawiązywać pozytywne relacje z innymi,
  • umieją wartościować i oceniać zachowania własne i innych,
  • potrafią współpracować w grupie,
  • dbają o zdrowie własne i innych,
  • potrafią wyciągać wnioski ze swoich sukcesów i porażek.

Szkoła jest przestronna, kolorowa, czysta i przyjazna uczniom. Uczniowie klas młodszych mają swoje sale lekcyjne w pełni wyposażone – ławki i krzesła dostosowane do wzrostu uczniów, szuflady indywidualne i szafki na korytarzu. Na bieżąco są kupowane nowości dydaktyczne urozmaicające naukę. Dzieci czują się tu jak u siebie w domu. Szkoła dysponuje dobrze wyposażoną salą komputerową i pełnowymiarową salą gimnastyczną. Przy dobrej pogodzie uczniowie korzystają z kompleksu sportowego na powietrzu i placu zabaw. W  szkole jest świetnie działająca świetlica i stołówka. Uczniowie dojeżdżający są  zaopiekowani na przystanku autobusowym. Wszyscy nauczyciele i pracownicy obsługi i  administracji dbają o zdrowie i bezpieczeństwo naszych podopiecznych.

Zapraszamy do obejrzenie strony szkoły www.sp4.nowogard.pl . Zapisy ruszają od 1 marca 2022 roku. Wnioski można pobrać w zakładce Rekrutacja.

Bogdan Sobolewski

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Nauczyciel bibliotekarz: Magdalena Pietrzak
PONIEDZIAŁEK  07:30- 15:00
WTOREK              07:30 – 15:00
ŚRODA                  07:30 – 11:45
CZWARTEK         07:30 – 13:15
PIĄTEK              07:30 – 10:45,  12:30- 14:15

„Kto czyta – żyje wielokrotnie.
Kto zaś z książkami obcować nie chce – na jeden żywot jest skazany”

Józef Czechowicz

DOKUMENTY:

swietlica.png

swietlica

ŚWIETLICA SZKOLNA PRZY
SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4
IM. JANA PAWŁA II W NOWOGARDZIE

Nasza świetlica to miejsce, w którym dzieci spędzają czas w miłej i przyjaznej atmosferze. Opiekę nad uczniami sprawuje wychowawca świetlicy. Świetlica szkolna zapewnia uczniom opiekę przed i po lekcjach. Jest otwarta od poniedziałku do piątku.

GODZINY OTWARCIA ŚWIETLICY SZKOLNEJ

PONIEDZIAŁEK   09:30 – 15:30
WTOREK               11:30- 15:30
ŚRODA                   11:30 – 15:30
CZWARTEK             09:00 – 15:30
PIĄTEK                 09:00 – 15:30

Cele i zadania naszej świetlicy:

• pomaganie uczniom w odrabianiu zadań domowych,
  • rozwijanie zdolności plastycznych,
  • przygotowywanie gazetek tematycznych,
  • organizowanie gier i zabaw,
  • kształtowanie nawyków życia codziennego,
  • kształtowanie nawyków czytelniczych.

W naszej świetlicy znajdują się kąciki:

• cichej nauki,
  • czytelniczy,
  • gier,
  • puzzli,
  • zabawek,
  • komputerowy z dostępem do Internetu,
  • audiowizualny.

Dokumenty obowiązujące w naszej świetlicy:

Drodzy Rodzice !

nowe logo sml dzieci sp4

SZANOWNI RODZICE -PAMIĘTAJCIE!

POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA DZIECKA POWINNO BYĆ NAJWAŻNIEJSZĄ WARTOŚCIĄ PRZY WYBORZE SZKOŁY DLA WASZEJ POCIECHY.

PRZYPROWADŹCIE SWOJE DZIECKO DO NAS. ZAPYTAJCIE JE PÓŹNIEJ, CZY CZUŁO SIĘ U NAS DOBRZE I BEZPIECZNIE.

Czytaj więcej: Drodzy Rodzice !