logo sp4 4

Udostępnij

Dzień Edukacji Narodowej i Święto Patrona Szkoły
„WYMAGAJCIE OD SIEBIE CHOĆBY INNI OD WAS NIE WYMAGALI”
Jan Paweł II

14 października w naszej szkole odbył się uroczysty Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej  i Święta Patrona Szkoły. Apel rozpoczął się od uroczystego odśpiewania Hymnu Narodowego. Na początku uczniowie powitali wszystkich zabranych gości: Dyrektora Szkoły, Nauczycieli i Wychowawców oraz Pracowników Administracyjnych szkoły. Podczas części artystycznej uczniowie klasy IV recytowali wiersze, śpiewali piosenki i złożyli serdeczne życzenia wszystkim, których dotyczy święto jakim jest Dzień Edukacji Narodowej. Wszyscy zebrani goście mogli również poznać ,,Dzień z życia ucznia’’ przedstawionego w formie pantomimy. Uczniowie w ramach podziękowania nauczycielom obdarowali ich samodzielnie przygotowanymi upominkami. Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły Pan Bogdan Sobolewski, który złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz podziękował za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. W drugiej połowie apelu uczniowie podczas prezentacji zwrócili uwagę na wartości, o których mówił Ojciec Święty- Nasz Patron. Na zakończenie wszyscy odśpiewali ulubioną pieśń Jana Pawła II ,,Barkę’’. Po apelu uczniowie zapalili znicze pod pomnikiem patrona znajdującym się obok budynku szkoły. Jesteśmy dumni, iż nasza Szkoła nosi imię tak Wielkiego Polaka. Uroczystość wywołała uśmiech na twarzach zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Wszystkim serdecznie dziękujemy.