logo sp4 4

Udostępnij

wycieczka do Niechorza klasa III
15 czerwca, we wtorek, uczniowie klasy trzeciej wybrali się na wycieczkę do Niechorza. W planach była Motylarnia, Latarnia Morska, lody i zabawy na plaży oraz badanie zasolenia wody w naszym Morzu Bałtyckim. W Motylarni przeżyliśmy bliskie spotkania z przecudnymi motylami oraz dowiedzieliśmy  się bardzo wielu ciekawych rzeczy o ich życiu. Ci, którzy uważnie słuchali Pani Przewodniczki, wzięli udział w konkursiku i wygrali motylowe spinacze. Później wspięliśmy się po 192 schodach na Latarnię morską ( 45 metrów! ), skąd podziwialiśmy widoki. A było na co popatrzeć, bo pogoda jak zwykle nam sprzyjała i zasięg wzroku był bardzo duży. Oczywiście zakupiliśmy pamiątki dla siebie i bliskich, zjedliśmy smakowite lody i poszliśmy bardzo stromymi schodami na plażę. Ciepły piasek, ciepła, słonawa woda, bo Bałtyk ma niskie, 7% zasolenie i zabawy na plaży i z falami, to to, co dzieciaki lubią najbardziej. Cieszymy się, że tutaj przyjechaliśmy z panią Irminą, Panią Mają, Panią Anią i Panią Moniką. Poprosimy też Rodziców, aby tutaj przyjechali z nami, bo jest tu superowo!