logo sp4 4

Udostępnij

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu
21 listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Święto to przypada zawsze na w trzeci czwartek listopada. Głównym celem obchodów jest zwiększenie świadomości o szkodliwości palenia papierosów i zerwanie z nałogiem palaczy. Pomysł akcji narodził się z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tys. ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. W Polsce ten dzień obchodzony jest od 1991roku. Do powyższej akcji przyłączyli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Nowogardzie. Swoje opinie na temat szkodliwości palenia papierosów przedstawili na plakatach, które zostały rozwieszone w świetlicy szkolnej. W ramach akcji w klasach 5 i 6 odbyły się zajęcia warsztatowe przeprowadzone przez panią pielęgniarkę dotyczące szkodliwości palenia papierosów. Podsumowaniem działań był apel przygotowany przez uczniów klasy 7 i 8 pt. „ Sąd nad papierosem”.

Informacje z Urzędu Miejskiego