To już XI międzynarodowy i XV ogólnopolski Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego, podczas którego po raz kolejny nowogardzkie szkoły przystąpiły do współzawodnictwa. W kwietniu i maju 2018 r. odbyły się różnorodne akcje związane z ekologią i ochroną środowiska oraz konkursy od plastycznych, przez literackie aż do związanych z wiedzą o przyrodzie.

Nasza szkoła została nagrodzona m.in. w konkursach:

Klasa 1

• Antonina Zielińska - II miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Ptasie gniazda” w kategorii klas pierwszych
  • Tobiasz Jurek - III miejsce w gminnym konkursie plastycznym „Majowe kwiaty”
  • Agata Stefanowska - wyróżnienie w gminnym konkursie plastycznym „Majowe kwiaty”
    Opiekun uczniów z klasy 1 - pani Beata Siedlecka.

Klasa 2

• Wiktoria Sobczak - II miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej
  • Maja Staniszewska – I miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Ptasie gniazda” w kategorii klas drugich
    Opiekun uczniów z klasy 2 – pani Ewa Sawicka

Klasa 3

• Oliwia Olejniczak – I miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej „Ptasie gniazda” w kategorii klas trzecich
    Opiekun uczennicy z klasy 3 – pani Beata Andrysiak

Klasy 4 - 7

• II miejsce( drużynowo) - Martyna Owczarek, Maja Stawicka, Wojciech Misarko - w gminnym konkursie dla klas 7 „ Mały Mistrz Kuchni”
  • II miejsce Bartosz Piwowarczyk (klasa 4), wyróżnienie Anna Tracz klasa 5 w międzyszkolnym konkursie na album pt.” Rośliny i zwierzęta lasu”
  • II miejsce Bartosz Piwowarczyk (klasa 4) w międzyszkolnym konkursie fotograficznym pt. „ Przyroda wokół nas”
  • III miejsce Dominika Płachecka (klasa 7) w międzyszkolnym konkursie fotograficznym pt. „ Przyroda w obiektywie”
  • III miejsce Wiktor Miklas (klasa 4) w konkursie międzyszkolnym pt. „ Nowe życie odpadów- Eko-zwierzątko”
  • Wyróżnienie Oliwia Balbus (klasa 5) w międzyszkolnym konkursie fotograficznym pt. „ Drzewa i kwiaty w moim regionie”
    Wyróżnienie - Anna Tracz w gminnym konkursie na wiersz o tematyce ekologicznej.

Oddziały gimnazjalne:

• III miejsce w ekologicznym konkursie językowym „INTER – EKO” drużyna w składzie: Martyna Woźniak, Bartosz Barszcz, Hubert Jasiński (opiekun: pani Anna Jurczyk)
  • II miejsce w turnieju ekologicznym drużyna w składzie: Bartosz Barszcz, Hubert Jasiński, Kornel Kamasz (opiekun: pani Jolanta Mielewczyk)
  • II miejsce w konkursie EKO - ALARM drużyna w składzie: Natalia Wojnowska, Julia Burzyńska, Bartosz Barszcz, Hubert Jasiński, Kornel Kamasz (opiekun: pani Jolanta Mielewczyk)
  • III miejsce w ekozabawach językowych - zespół z klasy III B w składzie: Maja Korchut, Amelia Wdowczyk i Tobiasz Sośnicki (opiekun: pani Magdalena Dawidowska).

W dniu 17 maja 2018 r. nagrody ufundowane przez Burmistrza Nowogardu pana Roberta Czaplę za międzyszkolną rywalizację, wręczył skarbnik gminy Nowogard – pan Marcin Marchewka. Na ręce dyrektor szkoły pani Beaty Kuligowskiej zostały przekazane dwa wyróżnienia w kategorii szkoły podstawowe i gimnazja oraz dwa bony o wartości 300 zł każdy, upoważniające do zakupienia nagrody rzeczowej.

Dziękujemy!!!