Z wizytą w Schronisku dla Zwierząt w Sosnowicach
15 maja uczniowie klasy 4 wraz z opiekunami: p. Anną Jurczyk i p. D. Masłowską, wybrali się do Międzygminnego Schroniska dla Zwierząt w Sosnowicach. Czwartoklasiści zabrali ze sobą mnóstwo smakołyków i innych potrzebnych w schronisku rzeczy, tj. ręczniki, miski, smycze czy koce.
Na początku pani kierownik opowiedziała uczniom o schronisku i smutnych historiach niektórych psiaków. Przypomniała także obowiązki posiadaczy psów i zapoznała z mową ciała zwierząt. Potem oprowadziła uczniów po całym obiekcie.

Czwartoklasiści mieli też okazję poznać niezwykłe psy: Dusię, Sarę, Miziołka, Korka i Sancho, z którymi udali się na krótki spacer. Miło było zobaczyć radość w oczach bezdomnych zwierząt, które czekają w schronisku na adopcję.
Pogoda była słoneczna i upalna, więc w drodze powrotnej uczniowie zatrzymali się w Restauracji Herbowa w Golczewie na pyszny deser lodowy.

A.J.