Międzyszkolna Gra Uliczna „Tropiciele historii- świadek historii”
7 maja 2018 r. na nowogardzkim Placu Wolności spotkali się uczestnicy II Międzyszkolnej Gry Ulicznej „Tropiciele historii”. Pomysłodawczynią i organizatorką imprezy jest nauczycielka historii ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Nowogardzie- Magdalena Dawidowska. W tym roku w działaniach wspierała ją pani Marta Grycner oraz grupa projektowa w składzie: Emilia Grycner, Kacper Marusik, Kewin Radowski, Adrian Kluska oraz Jan Tomczak. W tegorocznej edycji wzięło udział 6 grup z oddziałów gimnazjalnych wszystkich nowogardzkich szkół.

Uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć miejsca wskazane na mapie, dotrzeć do nich, a następnie rozwiązać czekające na nich zadania. Najlepiej poradziła sobie grupa ze Szkoły Podstawowej nr 1- Justyna Juszczyńska, Aleksandra Kuśmirek, Daria Sikora, Michał Lisiewicz. Za nimi znaleźli się przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 4- Kornel Kamasz, Hubert Jasiński i Karolina Gurazdowska. Trzecie miejsce zajęła grupa z Zespołu Szkół Ogólnokształcących - Nell Krzysztoszek, Wiktoria Baran, Mateusz Gnych, Hubert Nowak.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Do zobaczenia za rok!