Szkolne Dni Profilaktyki
Działania profilaktyczne w roku szkolnym 2017/2018

Szkolne Dni Profilaktyki pod hasłem – III razy NIE Nie palę, Nie piję, Nie biorę

Tradycją naszej szkoły stała się organizacja Szkolnych Dni Profilaktyki. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów brzmiało: „III razy NIE – Nie palę, Nie piję, Nie biorę”. Zgodnie z zaplanowanymi przez pedagogów szkolnych działaniami wśród uczniów klasy 7 i oddziałów gimnazjalnych odbyły się zajęcia warsztatowe przeprowadzone przez profilaktyka z Komisariatu Policji w Nowogardzie – Panią Klaudię Gieryń. Ich głównym celem było przekazanie uczniom informacji o konsekwencjach wynikających z zażywania substancji psychoaktywnych. Podczas zajęć uczniowie zdobyli wiedzę na temat zagrożeń zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych, jakie powoduje zażywanie substancji szkodliwych. Podczas projekcji filmu profilaktycznego uczniom została przedstawiona historia młodego mężczyzny uzależnionego od zażywania substancji psychoaktywnych. Wskazane zostały także sposoby radzenia sobie z zagrożeniami oraz alternatywne formy spędzania czasu wolnego. W trakcie lekcji wychowawczych uczniowie klas 4, 5, i 6 przygotowali plakaty o tematyce uzależnień, które zaprezentowane zostały w holu szkoły.