LEKTURIADA - W POSZUKIWANIU URODY SŁOWA
Realizując działania biblioteki szkolnej, świetlicy i języka polskiego w ramach konkursu organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i dyrektora Książnicy Pomorskiej „Lekturiada – w poszukiwaniu słowa”, mającego na celu znalezienie w lekturach tego, co jeszcze nieodkryte, urody słowa i pięknego języka, nauczyciele: Magdalena Pietrzak, Irmina Lasota - Kowalska i Renata Lisowska zrealizowały w I etapie konkursy wiele różnych działań.
W dniu 22 marca 2018 roku w szkolnej bibliotece podczas lekcji bibliotecznych z klasami 5, 6, 7 nauczyciel bibliotekarz przeprowadził ranking – głosowanie na ulubioną lekturę, w ramach którego:

• I miejsce zdobyła książka Ireny Jurgielewiczowej „Ten Obcy” (39 głosów)
  • II miejsce Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza” (8 głosów)
  • III miejsce Henryk Sienkiewicz „W pustyni i w puszczy” (3 głosy)

11 kwietnia 2018 roku o godzinie 9:00 odbyły się szkolne eliminacje mające na celu wyłonienie najlepszego lektora wśród uczniów. Uczniowie czytali fragmenty lektury „Ten Obcy”.

Jury w składzie:

• Irmina Lasota-Kowalska
  • Renata Lisowska

wybrało spośród 10 osób najciekawszą interpretację, która była wykonana przez ucznia klasy 7 Bartłomieja Jeremicza.

Wielki Finał Lekturiady odbędzie się 10 maja 2018 r. od godz. 9.00 w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.