Projekt edukacyjny ze świeżakami w klasie 3
Od listopada do kwietnia uczniowie klasy 3 uczestniczą w projekcie językowym „Bądź zdrowy i ucz się angielskiego ze Świeżakami”. Głównym celem projektu jest rozwijanie umiejętności językowych i propagowanie zdrowego odżywiania.

Inspiracją do realizacji projektu były doskonale znane dzieciom Świeżaki. Uwielbiane przez nich postacie pomogły zachęcić uczniów do pracy i stały się doskonałą pomocą w utrwalaniu i doskonaleniu różnych umiejętności – nie tylko językowych.

Trzecioklasiści realizują zadania raz w miesiącu. Każdy uczeń wybierał ulubionego Świeżaka, tworzył jego portret i wymyślał, kim jest dana postać, tworząc o niej zdania w języku angielskim. Uczniowie prezentują zawsze efekty swojej pracy na forum klasy, doskonaląc umiejętność czytania, mówienia i autoprezentacji. Podczas ostatniego zadania, niektórzy śmiałkowie odważyli się wystąpić przed kamerą, co można zobaczyć w dołączonym do artykułu filmiku.

Miejmy nadzieję, że uczniowie będą nadal wykonywać kolejne zadania z tak wielkim zaangażowaniem. Projekt realizowany jest przez p. Annę Jurczyk, nauczycielkę języka angielskiego.