Ogólnopolski Konkurs MatematycznyOgólnopolski Konkurs Matematyczny

edycja XXIII

odbył się w środę 22 listopada 2017 w naszej szkole

Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.

Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny wśród uczniów szkół podstawowych od klasy 2, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.

Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.

W naszej szkole udział w konkursie wzięło 25 uczniów. Klasę 2 reprezentowało 8 uczniów, klasę 3 - 4 uczniów, klasę 4 - 3 uczniów, klasę 5 jedna uczennica, klasę 6 – 3 uczniów. W konkursie wzięły udział również odziały gimnazjalne, a konkretnie 6 uczniów klas III.

Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki oby były jak najlepsze.