Święto Niepodległości
10 listopada 2017 odbył się w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. 11 listopada to wielka data - symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Przygotowana część artystyczna związana była z patriotyzmem - tym dawnym i dzisiejszym. Uczniowie w ramach przedstawienia wykonali wystawę poświęconą symbolom Polski oraz najważniejszym wydarzeniom, które stanęły na drodze do odzyskania niepodległości. W występie artystycznym wzięli udział uczniowie z klasy 4 oraz klasy II gimnazjum. Cała społeczność szkolna odśpiewała hymn Polski a uczniowie klasy III gimnazjum, zaśpiewali również „Rotę”. Apel został przygotowany pod opieką p. Anny Jurczyk i p. Wioletty Kowalczyk. Finałowa piosenka „Kocham Cię Polsko!”, podkreśliła jak bardzo cieszymy się i dziękujemy Polsce za to, że jest niepodległa, a 123 lata niewoli znamy tylko z kart historii.