Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole
Każdego roku 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Święto zainicjowane przez Radę Europy, ma na celu przypominać o wielojęzyczności i różnorodności kulturowej Europy.
W związku z obchodzonym świętem, uczniowie naszej szkoły przygotowali wystawę prac w różnych językach europejskich: klasa 4 stworzyła obcojęzyczne plakaty z napisem „Kocham Cię”, klasa 5 z „Proszę, Dziękuję, Przepraszam”. Uczniowie klasy 6 wykonali plakaty ze zwrotami „Dzień dobry i do widzenia”, a klasa 7 z pytaniem „Jak się masz?”. Najstarsi uczniowie naszej szkoły zrobili prace ze zwrotami „Jak masz na imię?" (klasa II gimnazjum) oraz „Która jest godzina?” (klasa III gimnazjum).

Kolorowe plakaty w rozmaitych językach obcych zdobią korytarze i gazetki naszej szkoły. Tłumacząc zwroty i wyrazy uczniowie dostrzegali podobieństwa między niektórymi językami. Niektóre języki wydawały im się śmieszne a inne trudne. Miejmy jednak nadzieję, że działania zorganizowane w naszej szkole zachęcą wszystkich do nauki języków obcych. Szkolnymi koordynatorkami były nauczycielki języka angielskiego p. M. Osuchowska i p. A. Jurczyk oraz nauczycielka j. niemieckiego p. D. Ścibor.