Sprzątanie Świata 2017
15 września 2017 roku odbyła się dwudziesta czwarta edycja ogólnopolskiej kampanii Sprzątanie Świata. Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało „Nie ma śmieci – są surowce”.
Jak co roku nasza szkoła wzięła czynny udział w tej akcji. Na pierwszej godzinie lekcyjnej w klasach 1,2,3 uczniowie wykonywali rysunki, klasy 4,5,6,7 – uczestniczyły w zajęciach poświęconych tematyce akcji, zaś uczniowie klas II i III przygotowywali plakaty związane z akcją.
Na drugiej godzinie lekcyjnej sprzątaliśmy teren naszej szkoły oraz osiedla przy ulicy Bema oraz Leśnej.
Wszyscy uczestnicy akcji byli zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawice, które na ten cel dostarczył Urząd Miejski w Nowogardzie oraz Celowy Związek Gmin R-XX.
Cieszy nas fakt, iż tego typu akcje przyczyniają się do poprawy czystości najbliższego otoczenia.