SZKOLNE DNI KSIĄŻKI

Książki - okręty myśli żeglujące po oceanach czasu
i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek
z pokolenia w pokolenie”.
F. Bacon

W ramach obchodów Dni Bibliotek zorganizowane były działania propagujące czytanie.
Od 8 do 12 maja odbyły się czytania, rysowanie i konkursy oraz pasowanie na czytelnika uczniów klasy I (11 maja ).
Czytanie odbywało się w każdej klasie. W klasach I – III czytała p. Sylwia Twarowska, a uważnie słuchający uczniowie rysowali przedstawione historie. W klasach IV - VI czytali uczniowie z klasy II i III: Sara Woźnik, Leon Bitenc, Leon Prokopowicz i Hubert Tracz.

W konkursie plastycznym dla klas I - III pt. „Ulubiony bohater bajki, baśni, komisja konkursowa wyróżniła i nagrodziła: Nadię Ninard, kl. II – I miejsce; Wiktorię Sobczak, kl.– II miejsce; Patrycję Chiniewicz, kl. II – III miejsce.
W konkursie plastycznym dla klas IV – VI na projekt strony tytułowej do lektury, komisja konkursowa wyróżniła i nagrodziła: Justynę Zięciak, kl. V – I miejsce; Darię Biernacką, kl.VI– II miejsce; Julię Piesyk, kl. IV – III miejsce.
W konkursie na najlepszego czytelnika klas I - VI nagrodzono Szymona Nagłego z klasy V.
W bibliotece szkolnej p. Magdalena Pietrzak i p. Sylwia Twarowska przeprowadziły konkurs „Moja biblioteczna krzyżówka obrazkowa", w którym nagrodziły następujących uczniów: Hannę Dworecką (kl. II), Julię Dworecką (kl. II), Szymona Nagłego (kl. V), Leona Bitenca (kl II), i Annę Tracz (kl. IV). Również tutaj można było przez cały maj zakupić atrakcyjne książki na Kiermaszu Taniej Książki.
Za czynny udział w Szkolnych Dniach Książki organizatorki bardzo dziękują i zachęcają do dalszego czytania .

Organizatorki: I. Lasota-Kowalska, M. Pietrzak, S. Twarowska