2017 05 26 konkurs czytelniczy18 maja o godz. 1000 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowogardzie odbył się finał XII edycji miejsko-gminnego konkursu czytelniczego pt. „W krainie polskich legend”.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas II – III i IV - VI szkół podstawowych gminy Nowogard. Wzięło w nim udział 48 uczniów z 10 szkół gminy Nowogard.
II miejsce w kategorii klas IV – VI zdobyła Aleksandra Borkowska uczennica kl. V.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci, kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz zachęcanie do samodzielnego czytania literatury dziecięcej.
Organizatorami tegorocznej edycji konkursu były: Irmina Lasota - Kowalska i Renata Lisowska.