XII edycja konkursu recytatorskiego „Wypłyń na głębię”
18.05.2017r. – w dniu urodzin św. Jana Pawła II - w Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Nowogardzie odbyła się XII edycja konkursu recytatorskiego „Wypłyń na głębię” – poezja św. Jana Pawła II oraz o św. Janie Pawle II.
Na konkurs przybyli specjalni goście z Goleniowa: Alicja Kopaczewska kl. V, Joanna Szeliwiak kl. VI, Jakub Wojciechowski kl. VI, wybitni uczniowie recytujący poezję św. Jana Pawła II.
W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 24 uczniów z gminy Nowogard.

Recytacje oceniała komisja w składzie:
Izabela Góra – nauczyciel języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Goleniowie, Elżbieta Gościniak – nauczyciel języka polskiego z Trzebiatowa, Halina Zając – lokalna poetka.

W kategorii klas I – III zwyciężyli:

1. Kaja Żminda kl. 3, SP 1
  2. Miłosz Zieliński kl. 3, SP 2
  3. Jakub Paradzinski kl. 3, SP 3

Wyróżnienia: Kacper Ferensztajn kl.3, SP 3; Marcelina Wróbel kl.3, SP Żabowo

W kategorii klas IV – VI zwyciężyli:

1. Klaudia Bodo kl. 5, SP Orzechowo
  2. Jakub Nadolski kl. 5, SP Orzechowo
  3. Wiktor Duraj kl. 6, SP 1

Wyróżnieni: Ewa Krzak kl. 5, SP 3; Emilia Misarko kl. 5, SP 4

Nagrody w konkursie ufundowała księgarnia „Małgorzata” oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 4.

Jak co roku słodkości oraz przekąski przygotowali: piekarnia „Marysieńka” - Marianna Malinowska oraz P.P.H.U. "Ewa" Ewa Kasprzyk, a także Rada Rodziców SP nr 4.

Organizatorami tegorocznej edycji konkursu były: Irmina Lasota - Kowalska i Renata Lisowska.