DZIEŃ ZIEMI 2017
Dni ekologiczne realizowane w ramach obchodów DNIA ZIEMI 2017 obejmowały następujące działania :

Klasy I - VI przygotowały prace plastyczne pt. „Nasze jezioro”;
Klasy IV- VI przedstawiły badania pomiarów:

• Ile wody używasz w swoim domu?
  • Gdzie i do czego używamy wodę?
  • Kto i na co zużywa wodę w twoim domu?
  • Jakie mamy sposoby na oszczędzanie wody?;

uczniowie klasy VI wykonali na lekcji przyrody w klasie IV i V badanie wody z jeziora na obecność azotanów, azotynów i pH; w klasach IV-VI: na matematyce uczniowie obliczali powierzchnię jeziora i objętość wody; na języku polskim pisali wiersze „Woda - źródło życia”; na języku angielskim wykonali projekty pt. "Rośliny i zwierzęta jeziora”; na technice/ informatyce oglądali prezentację zdjęć - „Jezioro Nowogardzkie”; uczniowie klasy VI przeczytali legendę pt. „Rusałka z Nowogardna” w klasie II oraz odbyła się debata na temat: „Czy oszczędzać wodę?”.

Prace uczniów podziwialiśmy w świetlicy szkolnej i na tablicach korytarza klas I-III.

Organizatorki: p. M. Początek i p. I. Lasota-Kowalska