Aleksandra Borkowska, Dominika Płachecka i Maja Stawicka to uczennice, które reprezentowały naszą szkołę w rejonowym Konkursie Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2016/2017.
Konkursy kuratoryjne są - od lat - najbardziej obiektywną metodą porównania wiedzy i umiejętności uczniów. Z uwagi na ich wysoką rangę, finaliście przysługuje wpis na świadectwie w części dotyczącej szczególnych osiągnięć ucznia, zaś tytuł laureata jest podstawą zwolnienia z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego. Ponadto laureat konkursu otrzymuje ocenę celującą z danego przedmiotu i przyjmowany jest do wybranego gimnazjum czy szkoły ponadgimnazjalnej niezależnie od ustalonego kryterium przyjmowania.
30 grudnia 2016 r. Kuratorium Oświaty w Szczecinie ogłosiło wyniki ostateczne etapu rejonowego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów województwa zachodniopomorskiego, w którym uczestniczyło 883 uczniów. 32 punkty to maksymalna liczba punktów do zdobycia, niestety żaden z uczestników nie osiągnął tego wyniku. Maksimum - 29 punktów, rozpoczęło listę 107 uczestników zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego.
Wśród uczestników na tej liście znalazła się nasza uczennica ALEKSANDRA BORKOWSKA z klasy V, zdobywając 25 punktów. Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy wspólnie z Aleksandrą cieszyć się tym sukcesem, na który w zupełności zasłużyła sobie rzetelną i wytrwałą pracą.
Dwie pozostałe uczennice Dominika Płachecka i Maja Stawicka zdobyły po 21 punktów - również bardzo dobry wynik, z czego także niezmiernie się cieszymy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.
OLA MLODY TALENT

ALEKSANDRA BORKOWSKA już wkrótce zmierzy się z kolejnymi zadaniami z języka polskiego na szczeblu wojewódzkim. TRZYMAMY ZA NASZĄ OLĘ KCIUKI I ŻYCZYMY JEJ DUŻO WYTRWAŁOŚCI…