20161124 095947

Od września w naszej szkole rozpoczęło działalność Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne. Pod opieką pani Małgorzaty Osuchowskiej zrzesza ono uczniów klas IV-VI, wśród których największą aktywność wykazują uczniowie klasy IV. Małymi krokami zaczęliśmy swoją pracę poprzez wspólne opracowanie Regulaminu Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego, zaplanowania tras rajdów pieszych oraz wycieczek. Członkowie naszego koła wybrali także swój zarząd , w którym w tym roku szkolnym zasiadają uczniowie klasy IV Julia Piesyk, Miłosz Orpel oraz Piotr Wawrzyński.
Naszą pierwszą wspólną wycieczką był październikowy wyjazd do Torunia, chętnie opisany przez członków SKKT. ZDJĘCIA>>>
„ W piątek wstaliśmy o 4.00 rano, a o 5.27 wyjechaliśmy z ulicy Bema. W Goleniowie mój kolega już chciał wracać do domu(…) W Toruniu zwiedzaliśmy Krzywą Wieżę, Wytwórnię Toruńskich Pierników, Stare Miasto, Kamienicę Alchemika i wiele innych atrakcji. Z Torunia wyjechaliśmy o 18.30, do Nowogardu wróciliśmy o 23.30. Wyjazd do Torunia minął mi bardzo szybko. Dziękuję naszej pani, ze zorganizowała nam taki wyjazd i myślę, że będziemy wyruszać w dłuższe trasy. Toruń jest super!”
                                                                                                                                    Julia Piesyk klasa IV
„ Dnia 07.10.2016 r, w naszej szkole odbyła się wycieczka do Torunia. Na wycieczkę wybrała się nasza szkoła i szkoła z Mostów. O godzinie 05.00 miał być podstawiony pod naszą szkołę autokar, który zabierze nas na wycieczkę do Torunia. Wszyscy byliśmy przed czasem, nie mogliśmy się doczekać, kiedy wyruszymy (…) Kiedy autokar był na miejscu pożegnaliśmy się z naszymi rodzicami i zajęliśmy miejsca po czym sprawdzono obecność, sprawdzono stan techniczny autokaru, a kiedy okazało się, że wszystko jest sprawdzone i możemy ruszać w drogę, pomachaliśmy naszym bliskim i ruszyliśmy. Podróż przebiegała bez większych kłopotów, dlatego do celu dotarliśmy tuż po godzinie 11.00.
W Toruniu zwiedzaliśmy Stare Miasto, widzieliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, Ratusz i inne toruńskie zabytki na Starówce. Uczyliśmy się piec pierniki, była bardzo fajna zabawa, po czym mogliśmy zabrać ze sobą nasze małe wypieki. Byliśmy w Planetarium, gdzie oglądaliśmy film pt.”Wirująca Ziemia”. Poznaliśmy podstawowe informacje związane z ruchem wirowym oraz obiegowym Ziemi, zjawisko dnia i nocy oraz następstwo pór roku. Zobaczyliśmy jak zmienia się wygląd nieba i układ gwiazdozbiorów w ciągu roku, jaką rolę pełni Gwiazda Polarna oraz skąd biorą się fazy Księżyca. Większość osób nie wie co tam się działo, ponieważ usnęli  Byliśmy w Domu Astronoma, koło Krzywej Wieży, widzieliśmy pomniki Toruńskiego osiołka i Toruńskiego Psa Filusia oraz wiele innych ciekawych miejsc. (…) Kupowaliśmy pamiątki i robiliśmy mnóstwo zdjęć. Po całym dniu zwiedzania zbliżaliśmy się małymi krokami do autokaru, gdzie czekali na nas panowie kierowcy, którzy zabrali nas do domu. (…) Wycieczka była bardzo udana, ponieważ dowiedzieliśmy się bardzo dużo ciekawych rzeczy, zwiedziliśmy bardzo piękne miasto, a przede wszystkim wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń. Do Nowogardu wróciliśmy po godzinie 23.00, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.”
                                                                                                                                     Anna Tracz klasa IV
„Dnia 07 października 2016 roku pojechaliśmy do Torunia na wycieczkę(…) W Toruniu byliśmy o godzinie 11.00 i od razu z przewodnikiem poszliśmy zwiedzać miasto. W Muzeum Piernika mogliśmy zrobić własne pierniki na pamiątkę, które nie nadawały się do jedzenia. (…) Najfajniej było w Kamienicy Alchemika, gdzie robiliśmy eksperymenty: wulkan, petardy i sztuczne ognie. Gdy chcieliśmy papier to musieliśmy powiedzieć : „paper please”(…) Na Starym Rynku mogliśmy kupować pamiątki, mieliśmy na to 40 minut. Wyjechaliśmy z Torunia o godzinie 19.00, a zajechaliśmy do Nowogardu ok. godziny 24.00. Było bardzo fajnie, nigdy nie byłam na takiej wycieczce.”
                                                                                                                          Róża Włochowicz klasa IV