MG 4994

NOWY ROK SZKOLNY 2016/2017
Koniec wakacyjnego leniuchowania. Rok szkolny 2016/2017 rozpoczęty. Wszyscy uczniowie naszej szkoły przybyli na umówioną godzinę do sali gimnastycznej, by spotkać się ze swoimi kolegami, koleżankami i nauczycielami. Uroczysty apel prowadziła Martyna Owczarek - uczennica klasy szóstej. Gośćmi byli: wiceburmistrz Krzysztof Kolibski i ksiądz proboszcz Ireneusz Kamionka. Najważniejszym wydarzeniem tego dnia było uroczyste przyjęcie pierwszaków w poczet uczniów szkoły. Zanim jednak najmłodsi zostali przyjęci do grona uczniów, musieli wykazać się umiejętnościami śpiewu, deklamacji oraz znajomością zasad zachowania się w szkole. Z dużym przejęciem recytowali wiersze i śpiewali piosenki oraz odpowiadali na zadawane pytania. Potrafili też zażartować, udając przedszkolaki. Mimo stresu, związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z debiutem. Egzamin przeprowadzili uczniowie klasy czwartej. Kciuki trzymali licznie przybyli rodzice.Występ dzieci spotkał się z ciepłym przyjęciem i gromkimi brawami. Następnie pierwszoklasistów czekało uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia symbolicznym wielkim ołówkiem przez panią dyrektor. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy. Następnie głos zabrała pani dyrektor Beata Kuligowska, wiceburmistrz pan Krzysztof Kolibski i ksiądz proboszcz Ireneusz Kamionka. Wszyscy życzyli uczniom i rodzicom efektywnego roku i owocnej współpracy.
Odpowiedzialni za wydarzenie: Ewa Sawicka, Beata Siedlecka, Małgorzata Osuchowska, Wiesław Buczyński. ZDJĘCIA>>>