glebia         XI edycja, 37 uczestników, 8 szkół. Od lat, niezmiennie dla Jana Pawła II, dzieci recytowały wiersze... wypływając na głębię.
W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 37 uczestników z 8 szkół gminy Nowogard. Recytacje oceniała komisja w składzie: Izabela Koladyńska, Bernarda Korycko, ks. dr Ireneusz Kamionka.
Konkurs oficjalnie rozpoczęła dyrektor szkoły Beata Kuligowska. Następnie pani Halina Zając zaprezentowała swój wiersz wspólnie ze swoją wnuczką Małgorzatą.   ZDJĘCIA >>>
Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów komisja udała się na obrady, a uczniowie wraz z opiekunami częstowali się wypiekami i kanapkami. Poczęstunek przygotowany został przez Mariannę Malinowską, Piekarnię „Karsk”, Piekarnię Waldemara i Barbary Pędziszczaków oraz Ewę Kasprzyk. W przerwie pani Halina Zając wręczyła uczestnikom własnoręcznie przygotowane zakładki do książek „o zapachu niezapominajek”. Uczestnicy mieli także za zadanie zilustrować prezentowane przez siebie wiersze na kartkach papieru. Staną się one dekoracją przyszłorocznej edycji.
W kategorii klas I - III zwyciężyli:
I miejsce Kacper Ferensztajn i Jakub Paradziński z kl. II SP3, op.Iwona Kusek
III miejsce Miłosz Zieliński kl. II SP2, op. Krystyna Gradzik
Kaja Żminda kl.II, SP1 op. Beata Biniecka
Marcelina Wróbel kl. II, SPŻabowo, op.Anna Dynowska
Leon Bitenc SP4, kl. I, op.Beata Andrysiak
W kategorii klas IV- VI wyłoniono następujących laureatów:
I miejsce Angelika Sikora, SP1 kl.V, op.Edyta Kamińska
II miejsce Emilia Misarko, SP4 kl.IV, op.Renata Lisowska
III miejsce Wiktor Duraj. SP.1 kl.V, op.Edyta Kamińska
Martyna Nawara, SP1,kl.VI, op. Edyta Kamińska
Martyna Owczarek, SP4, kl.V, op.Renata Lisowska
Wszyscy otrzymali wspaniałe upominki, których darczyńcą był ks. Ireneusz Kamionka, wśród nich znalazła się książka autorstwa księdza proboszcza. Pani Bernarda Korycko - przewodnicząca Rady Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Szczecinie również przygotowała wiele atrakcyjnych nagród i upominków, podobnie jak pani Agnieszka Koladyńska. Nasze spotkanie zakończyła pani Halina Zając swoim niezwykle optymistycznym tekstem poetyckim i przekazała go pani dyrektor Beacie Kuligowskiej.
Wypływamy ponownie na głębię już za rok. Za to wspaniałe spotkanie w tym roku dziękują Renata Lisowska, Inga Płosaj – Jurek i Irmina Lasota – Kowalska, na kolejne, już teraz, serdecznie zapraszamy.