log mys
OGÓŁNOPOLSKI KONKURS
LOGICZNEGO MYŚLENIA
11 marca 2016 r. nasza szkoła przystąpiła po raz pierwszy do OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LOGICZNEGO MYŚLENIA zorganizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Konkurs przeprowadzony był dla trzech grup wiekowych tj. dla edukacji wczesnoszkolnej (klasa I-III), dla szkoły podstawowej (klasa IV-VI) oraz dla gimnazjum. Z naszej szkoły do konkursu przystąpili uczniowie z klas IV-VI (11 osób):   ZDJĘCIA>>>
  1. klasa IV – Aleksandra Borkowska, Filip Labocha, Emilia Machocka, Emilia Misarko, Wojciech Misarko, Róża Nizio;
  2. klasa V – Martyna Owczarek, Maja Stawicka, Maciej Misarko;
  3. klasa VI – Karolina Kasprzak, Weronika Wochna.
Do udziału w konkursie nie było wymagane żadne szczególne przygotowanie matematyczne. Wystarczyła jedynie umiejętności rozwiązywania zadań logicznych, łamigłówek i rebusów.
Konkurs polegał na pisemnym udzieleniu odpowiedzi na 26 pytań testowych, na co przeznaczony był czas 55 minut + 10 minut na sprawy organizacyjne. Pytania znajdowały się w zalakowanej kopercie, którą otworzył Szkolny Organizator Konkursu w chwili rozpoczęcia konkursu w obecności uczniów. Do każdego pytania w teście podane były 4 odpowiedzi od A do D. Wśród podanych do pytań odpowiedzi żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie odpowiedzi mogły być prawidłowe. Każdy uczeń przed konkursem otrzymał tyle punktów, ile miał decyzji do podjęcia, tzn. 4 razy więcej niż pytań. Dodatkowo uczeń miał możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na wybrane pytania nie uzyskując ani nie tracąc punktów. Odpowiedzi uczniowie zakreślali na oddzielnej karcie. Zróżnicowany stopień trudności pytań oraz ciekawe opracowanie graficzne stanowiło dla uczniów zachętę do udziału w konkursie.
Po konkursie każdy uczeń włożył kartkę z odpowiedziami do koperty zbiorczej, która razem z protokołem wysłana została do organizatora.
Najlepsi otrzymają od organizatora dyplomy grawerowane, laureata i wyróżnionego z nadanymi symbolicznymi tytułami Arcymistrza, Mistrza i Eksperta Logicznego Myślenia. Arcymistrzowie i Mistrzowie uhonorowani zostaną dodatkowo nagrodami książkowymi. Pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy uznania.
Szkolnymi organizatorami konkursu była p. Inga Płosaj-Jurek, p. Irmina Lasota-Kowalska.
Koperta wysłana – czekamy na wyniki!