alfik hum
16 grudnia 2015r. w naszej szkole odbyła się XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Humanistycznego "Alfik Humanistyczny".
 W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 29 uczniów z naszej szkoły z klas II-VI
Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska.
Celem ogólnopolskiego konkursu Alfik Humanistyczny jest promocja uzdolnionej humanistycznie młodzieży, popularyzacja literatury, sztuki i kultury języka polskiego oraz rozwijanie zainteresowań i kompetencji osobistych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Konkurs jest chętnie wykorzystywany przez nauczycieli, jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Pozwala również diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty
 Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych ocen w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.
Dla zwycięzców gwarantowane są nagrody: tygodniowy udział w Wakacyjnym Obozie Talentów, bon upominkowe do wykorzystania w internetowej księgarniGandalf.com.pl o wartości 100 zł, 200 zł lub 250 zl, pendrive'y oraz wyróżnienia.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki.