zalesie

9 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 i Publicznego Gimnazjum nr 3 po raz kolejny udali się na zajęcia edukacyjne z przyrody. Tym razem wyjazd odbył się do Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu.
Główną ideą Ośrodka jest promowanie wiedzy o ochronie środowiska i przyrodzie, a także szeroko rozumianych nauk ścisłych. Przez zabawę do nauki - to hasło które przyświeca tym zajęciom. Na odwiedzających czeka nie tylko spora dawka wiedzy z ekologii, botaniki, zoologii, fizyki czy chemii.  ZDJĘCIA >>>
Tutaj uczniowie mieli możliwość samodzielnie uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych podczas których pod czujnym okiem instruktora przeprowadzali doświadczenia z chemii. To również miejsce, gdzie można wzbić się ponad chmury i przenieść w odległy kosmos. Mogliśmy poznać nie tylko tajemnice wszechświata, a także nauczyć się odróżniać podstawowe obiekty na niebie. Wędrówka po lesie, odpoczynek na łące, tajemniczy świat owadów, to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na odwiedzających w Sali Ekosystemów.
Tego typu zajęcia to kolejne spotkanie z wiedzą podaną przede wszystkim w aktywny sposób, a więc przez samodzielne dochodzenie do sukcesu.