gotowanie
Klasa 4 i 5 zgłębia tajemnice prawidłowej pisowni dłuższych form wypowiedzi pisemnych poprzez działania praktyczne.
We wrześniu uczniowie klasy 5 doskonalili umiejętność redagowania przepisów i instrukcji. W tym celu wspólnie z rodzicami przygotowali różne potrawy. Oprócz degustacji, musieli wypisać składniki i sposób przygotowania poszczególnych smakołyków. Wspólnie spędzony czas pozwolił uczniom stworzyć niezwykłe przepisy i instrukcje.  ZDJĘCIA>>>
Podobne zajęcia przebiegały 20 października w klasie 4. Pomysłów dostarczyła uczniom lektura pt. „Akademia pana Kleksa”, a w szczególności NIEZWYKŁA KUCHNIA AMBROŻEGO!
Tego typu zajęcia pozwalają dzieciom rozwijać ich wyobraźnię, uczą współpracy w grupie, a co najważniejsze kształcą technikę pisania w bardzo praktyczny sposób.