dbpA

Dnia 26 maja 2015 r. uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji Dzień Bez Przemocy”, której organizatorem był Zespół Interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Celem podjętych przez społeczność lokalną działań było w szczególności zmniejszenie tolerancji społecznej na przemoc wobec dzieci.
W ramach współpracy z Zespołem Interdyscyplinarnym realizowane są w szkole zajęcia poszerzające wiedzę uczniów na temat przejawów agresji i przemocy oraz rozwijające umiejętności rozpoznawania zagrażających sytuacji . Uczniowie z klasy V uczestniczyli w warsztatach pod nazwą NIEBIESKA GODZINA : „Przemoc rówieśnicza – nie jestem obojętny” , a wszystkich uczniów z klas IV-VI objęto zajęciami profilaktycznymi pt. „Przeciwdziałanie przemocy w sieci”.
dbp2