nowe logo sml
22 kwietnia 2015r. w Goleniowie odbył się Turniej Szkół w Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Ortofrajda" 2015, cyklicznie organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Goleniowie. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Nikola Bartnicka oraz Amelia Wdowczyk. Wróciliśmy bez zwycięstwa, ale mądrzejsi o nowe zasady ortograficzne. Poza tym, najważniejsze są chęci i zainteresowanie ortografią. Sukcesy przyjdą same.

Konkurs adresowany był do uczniów klas 6 szkół podstawowych powiatu goleniowskiego i ma na celu propagowanie poprawnej pisowni i promowanie uczniów uzdolnionych ortograficznie. Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem: „Pamięć o przeszłości" jako jedna z imprez towarzyszących obchodom 65-lecia szkoły. W związku z powyższym wszystkie zadania ortograficzne oraz tekst dyktanda związane były z historią tej placówki.