kon rec W naszej szkole jest spora grupa uczniów, którzy oprócz gier komputerowych wybierają książkę i tomik poezji. 15 stycznia 2015r. odbył się Mały Konkurs Recytatorski, który zdecydowanie to potwierdził.

Uczniowie z klas I- III prezentowali dwa teksty poetyckie, natomiast z klas IV- VI jeden, zaś drugi epicki. Organizatorki - Renata Lisowska i Beata Siedlecka, które od wielu lat skrupulatnie przygotowują ten konkurs, zaprosiły do komisji dyrektor szkoły Beatę Kuligowską oraz Ewę Sawicką. Jakże miło upływał czas, podczas którego mali recytatorzy z tak dużym wyczuciem recytowali przygotowane teksty.
Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:
W kategorii klas I- III
  • Leon Prokopowicz z kl. I op. Beata Siedlecka

• Maja Teodorczyk z kl. II op. Magdalena Zarębska- Kulesza

• Aleksandra Borkowska z kl. III op. Beata Andrysiak

W kategorii klas IV- VI
  • Martyna Owczarek z kl. IV op. Renata Lisowska

• Adrian Kluska z kl. V op. Renata Lisowska

• Kaja Kowalska z kl. VI op. Renata Lisowska

Wszystkim laureatom życzymy sukcesów w dalszym etapie, który odbędzie się tuż po feriach w Nowogardzkim Domu Kultury. Natomiast pozostałym recytatorom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za to piękne spotkanie z żywym słowem.