jaselkaWieczorem 18 grudnia w naszej szkole odbyły się Jasełka i coroczny kiermasz Bożonarodzeniowy, na który przybyli zaproszeni goście, rodziny i znajomi naszych uczniów. Przedstawienie przygotowały dzieci z koła teatralnego pod kierunkiem p. Magdaleny Zarębskiej-Kuleszy oraz dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką p. Ewy Sawickiej. Dobra Nowina o narodzeniu Chrystusa została przekazana prostymi, dziecięcymi słowami i śpiewem tradycyjnych kolęd.  ZDJĘCIA >>>

Skromną, ale wymowną dekorację stanowiła szopka, za wykonanie której organizatozy są wdzięczni p. Jerzemu Filipczakowi. Dużym zaangażowaniem wykazali się rodzice małych aktorów przygotowując kostiumy. Na zakończenie nauczyciele zaśpiewali pastorałkę „Skrzypi wóz”. Była to próba sił przed występem w sali widowiskowej Nowogardzkiego Domu Kultury 21 grudnia 2014 r. podczas koncertu charytatywnego „Zaśpiewajmy dla Jakuba”.
Minęło już 10 lat od pierwszego kiermaszu w naszej szkole. Od tamtej chwili, właśnie przed Świętami Bożego Narodzenia, chcemy pomagać dzieciom z Domu Dziecka w Gryficach.
Świąteczne stroiki i inne artykuły, które były do nabycia w czasie kiermaszu przygotowali uczniowie, rodzice i nauczyciele z klas 0 – VI. Nad całością patronowały niezmiennie p. Renata Lisowska i p. Inga Płosaj-Jurek. Dochód z kiermaszu w kwocie 1793,38 zł zostanie przekazany dla dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Dom dla Dzieci w Gryficach.
Społeczność szkolna gorąco dziękuje wszystkim, którzy pomogli przygotować przedstawienie i kiermasz, oraz uczestniczyli w tej imprezie.  W imieniu dzieci z Domu Dziecka dziękujemy za okazane serce i wsparcie naszej akcji.
kiermaszSP4
Jak obyczaj stary każe ,
według ojców naszych wiary,
chcemy złożyć Wam życzenia,
z dniem Bożego Narodzenia.
Niech ta gwiazdka betlejemska,
która wschodzi tuż po zmroku,
da Wam szczęście i pomyślność,
w nadchodzącym Nowym Roku.
WESOŁYCH ŚWIĄT !!!