U S 8 grudnia 2014 roku uczniowie z klasy II a Publicznego Gimnazjum nr 3 im, Zjednoczonej Europy w Nowogardzie oraz klasy V i VI Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II po raz kolejny wzięli udział we wspólnej wycieczce do Szczecina. I tym razem wyjazdowi – pod opieką pań: Jolanty Mielewczyk, Patrycji Mańkowskiej i Małgorzaty Początek – przyświecał cel połączenia nauki z zabawą. W związku z tym wszyscy wzięli udział w zajęciach w Katedrze Botaniki i Ochrony Przyrody na Uniwersytecie Szczecińskim, a następnie wszyscy mieli okazję pojeździć na łyżwach na Szczecińskiej Gubałówce.

Gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach: „Co nas kręci w nosie? – pyłek i alergia pyłkowa”, prowadzonych przez dr hab. Małgorzatę Puc. Zajęcia na temat: „Percepcja wrażeń zmysłowych u człowieka” dla uczniów ze Szkoły Podstawowej przeprowadziła: dr Dorota Kawczuga.

lodo