Uczniowie naszej szkoły chętnie sprawdzają swoją wiedzę w konkursach przedmiotowych. Dowodem na to jest 7 października 2014r., czyli dzień, w którym odbyły się dwa takie konkursy.
Do konkursu języka polskiego przystąpiło 10 uczniów, zaś do matematycznego 6. Uczniowie zmierzyli się zadaniami otwartymi jak i zamkniętymi, dzielnie rozwiązując działania matematyczne i tworząc dłuższe formy wypowiedzi pisemnej z języka polskiego. Komisja konkursowa dokonywała sprawdzenia i oceny punktowej prac według klucza odpowiedzi. W etapie szkolnym największą liczbę punktów zdobyły:
Z języka polskiego
I miejsce: Kaja Kowalska
II miejsce: Nikola Bartnicka
III miejsce: Amelia Wdowczyk
Z matematyki:
I miejsce: Nikola Bartnicka
II miejsce: Kaja Kowalska
III miejsce: Amelia Wdowczyk
To nie koniec konkursowych zmagań, ponieważ 13 listopada 2014r. w Goleniowie odbędzie się etap rejonowy z języka polskiego, natomiast 14 listopada br. z matematyki. Przed naszymi uczniami otwierają się nowe drzwi wiedzy. Cieszymy się, że będą oni reprezentować naszą szkołę w powiecie. Takie doświadczenia na pewno im się przydadzą i wiele nauczą. A już wkrótce w naszej szkole pani Renata Lisowska i Elżbieta Troczyńska rozpoczynają zapisy do Alfika Humanistycznego i Matematycznego. Zachęcamy do udziału.