Pierwszaki  74 „Szkoło, szkoło, jak się masz!
 Jesteśmy już uczniami!”

1 września 2014 roku nastąpiła uroczysta inauguracja roku szkolnego 2014/2015.
 Uroczystość tradycyjnie rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego, odśpiewania hymnu narodowego oraz uczczenia minutą ciszy rocznicy wybuchu II wojny światowej. Następnie uczennica klasy IV prowadząca apel powitała wszystkich zgromadzonych. Zaraz potem przystąpiono do części artystycznej przygotowanej przez pierwszoklasistów. Po prezentacji najmłodszych uczniów, Pani dyrektor Beata Kuligowska odczytała rotę ślubowania i dokonała uroczystego pasowania pierwszoklasistów, a wychowawczyni klasy pierwszej Pani Beata Siedlecka i była wychowawczyni Pani Ewa Sawicka przypięły pamiątkowe tarcze szkolne.
 Uroczystość zakończyło przemówienie Pani dyrektor szkoły i Burmistrza Nowogardu Pana Roberta Czapli, po czym uczniowie rozeszli się do klas na spotkania z wychowawcami.  ZDJĘCIA >>>