kologrzegIVkologrzegIVa Uczniowie klasy IV pod opieką Małgorzaty Początek i Elżbiety Troczyńskiej dnia 2 czerwca wyruszyli na wycieczkę do Kołobrzegu. Wycieczka była elementem realizacji programu dydaktycznego jak i wychowawczego. Dzięki niej uczniowie mogli w praktyce wykorzystać wiedzę teoretyczną przyswajaną na lekcjach i aktywnie odpocząć. Jednym z punktów programu wycieczki była lekcja historii w Muzeum Oręża Polskiego. Uczniowie mogli zobaczyć eksponaty, które przybliżyły im tematykę czym walczyli od średniowiecza do czasów II wojny światowej, jak zmieniał się stój walczących w tymże okresie. Kinga i Natalka przygotowały referat na temat Muzeum Oręża. Dłużej zatrzymaliśmy się przy czołgach gdyż chłopcy byli bardzo zainteresowani.

Łukasz zapoznał wszystkich ze szczegółami technicznymi tych maszyn. Po zakończeniu zwiedzania podzieliliśmy się na grupy. Każda grupa otrzymała plan Kołobrzegu i kompas oraz zadanie: zaplanować trasę nad morze. Propozycje były różne. Większość jednak zadecydowała,że pójdziemy przez Starówkę, a potem ,,zieloną'' trasą nad morze.

Grupa, której trasa została wybrana wspomagana przez resztę uczestników prowadziła z mapą na plażę.

Po drodze były pamiątki i drobne zakupy. Na plaży była matematyka i bryły z piasku. Uczniowie uczyli się rozpoznawać bryły. Po zajęciach uczestnicy wycieczki aktywnie wypoczywali - biegali po plaży i delikatnie sprawdzali czy woda nadaje się już do kąpieli. Weronika zapoznała wszystkich z flora i fauną Morza Bałtyckiego.

Ostatni etap był bardzo słodki. Poszliśmy na lody z okazji Dnia Dziecka, i tak połączyliśmy przyjemne z pożytecznym...