mk recytatorski Od kilku miesięcy uczniowie klas IV- VI rozwijają swoje zdolności w różnych konkursach polonistycznych. Dużym zaangażowaniem wykazali się w dziedzinie poetyckiej, czytelniczej i ortograficznej.

W marcu Adrian Kluska, uczeń klasy IV, dzielnie zmagał się podczas Małego Konkursu Recytatorskiego w Goleniowie ze słowem mówionym. Recytował tam tekst „Odlot szpaków”. Następnie, razem z Kają Kowalską, reprezentowali naszą szkołę w wojewódzkim konkursie recytatorskim „Nie wyrastaj z marzeń”, który odbył się 24 kwietnia bieżącego roku w szczecińskim Teatrze Pleciuga. Kaja i Adrian zabłysnęli wśród recytatorów naszego województwa i dowiedli swojej wrażliwości na piękno słowa .
Kolejnym miłym akcentem było pisanie wierszy na temat „Marzeń…”. Uczennica z klasy IV, Oliwia Miśkiewicz zdobyła wyróżnienie z tekstem pt. ”Dotyk”, który zamieszczono w lokalnej prasie 25 kwietnia 2014r. To nie koniec twórczości literackiej, bowiem 20 maja rozstrzygnięto w Szkole Podstawowej w Strzelewie konkurs pt. ”Krajobraz wiosenny”, w którym Patrycja Zięciak także zdobyła wyróżnienie. Cieszymy się bardzo z tych sukcesów, może obudzą one uśpione talenty?
Prawidłowa pisownia wymaga ogromnej pracy, wiedzą o tym uczennice z klasy VI, Maja Kowalska i Weronika Tretiak, mistrzynie szkolnego konkursu ortograficznego. Dziewczyny w pocie czoła walczyły w Goleniowie podczas „ORTOFRAJDY”, udowadniając, że warto ćwiczyć ortografię.
Dochodzimy do ostatnich, dużych osiągnięć naszych uczniów. W miniony wtorek, 27 maja w Bibliotece Miejskiej, odbył się konkurs czytelniczy. Uczniowie musieli przeczytać utwór pt. "Zuzia na zamku Białej Damy”, by później rozwiązać konkursowy test, do którego przystąpiło 10 szkół naszej gminy, łącznie 30 osób. Pytania były trudne i wyjątkowo podchwytliwe, wymagały ogromnej precyzji czytania ze zrozumieniem. Nasi reprezentanci wykazali się wnikliwą analizą tekstu i osiągnęli sukces. Kaja Kowalska zajęła 2 miejsce, Amelia Wdowczyk 3, zaś Jakub Labocha zdobył wyróżnienie. Jak widać uczniowie klasy piątej, to mistrzowie w dziedzinie czytelnictwa, to ogromny zaszczyt mieć ich w naszej szkole.
Wszystkim naszym polonistycznym talentom życzymy wielu kolejnych sukcesów. Oby nigdy nie wyrastali z marzeń .