relikwieJP2 Przedstawiciele naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział w wydarzeniu, które przejdzie do historii naszego miasta i nowogardzkiego Kościoła. 17 maja 2014 r., w dniu poprzedzającym 94 rocznicę urodzin Karola Józefa Wojtyły - świętego Jana Pawła II, do Nowogardu przybyły Jego relikwie. Uroczystość rozpoczęła się na Placu Wolności. Ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński poświęcił i okadził relikwiarz. Następnie wyznaczeni przedstawiciele przenieśli relikwie do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP.   ZDJĘCIA >>>

Relikwiarz, który zawiera drobiny krwi świętego, został umieszczony obok metaloplastyki przedstawiającej świętego Jana Pawła II. Błogosławieństwo relikwiarzem ma być udzielane każdego drugiego dnia miesiąca i podczas rocznic związanych  ze świętym. Wśród osób, które dostąpiły zaszczytu niesienia relikwii znajdowali się uczniowie naszej szkoły - Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Nowogardzie.
Aleksandra, Małgorzata i Adrian są szczęśliwi, że mogli być tak blisko relikwii. Są też dumni, że reprezentowali szkołę, której patronem jest jeden z największych Polaków. Nasz udział w uroczystościach był odpowiedzią na zaproszenie ks. Grzegorza Legutko, proboszcza Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Nowogardzie.

relikwieJP