2014 WNG

Wiersze świętego i o świętym po raz dziewiąty w naszej szkole

13 maja w naszej szkole, której patronem jest święty Jan Paweł II, odbyła się już IX edycja gminnego konkursu recytatorskiego – WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ Poezja Jana Pawła II i o Janie Pawle II.

Tegoroczny konkurs był pierwszym, w którym oficjalnie recytowano poezję świętego Papieża Polaka. Dzieci recytowały poezję Jana Pawła II oraz tę, która poświęcona jest postaci polskiego papieża.  O godzinie 9 odsłuchano archiwalne przemówienie Ojca Świętego.

ZDJĘCIA >>>    Info na stronie TVP Szczecin >>>    i     Radio Szczecin >>>

Doniosły nastrój podkreślił wytęp Nikoli Bartnickiej, która zaśpiewała "Wadowice". Następnym, równie miłym gestem, była prezentacja tekstu napisanego specjalnie na tę okoliczność przez panią Halinę Zając. Utwór poetycki razem z babcią recytowała wnuczka - Małgorzata Zając, uczennica SP4.

Renata Lisowska i ks. Irenusz Kamionka, dokonali oficjalnego otwarcia konkursu, podkreślili we wstępie, że nie ma wśród uczestników przegranych, bowiem pochylenie się nad poezją Świętego- Jana Pawła II, to już początek zwycięstwa. Dyrektor szkoły Beata Kuligowska przedstawiła skład komisji i przywitała wszystkich przybyłych na to spotkanie recytatorów, ich opiekunów, gości i wieloletnich sponsorów.

Do konkursu przystąpiło osiem szkół z naszej gminy . Mali recytatorzy prezentowali słowo z wielkim uczuciem i duchowym uniesieniem, czemu bacznie przysłuchiwali się członkowie komisji, w następującym składzie:

• Zofia Pilarz- dyrektor Biblioteki Miejskiej
  • Izabela Koladyńska- polonistka z II LO
  • Siostra Hiacynta z parafii pw. WNMP
  • Andrzej Jędrzejewski- wiceburmistrz z Kamienia Pomorskiego, twórca tekstów, a przede wszystkim człowiek, który osobiście spotykał się z św. Janem Pawłem II.

Dobór repertuaru, interpretacja tekstu i ogólny wyraz artystyczny, to główne kryteria wyboru tych szczególnych osób, spośród już przecież wygranych. Gdy komisja wyłaniała zwycięzców, działo się nadal wiele. Poczęstunek przygotowany przez organizatorów, to również balsam dla duszy. Pysznościom nie było końca, jak mówili organizatorzy, dzięki ludzkiej życzliwości. Wśród tych, dzielących się dobrocią znaleźli się:

• Marianna Malinowska
  • Piekarnia „Karsk”
  • Piekarnia Barbary i Waldemara Pędziszczaków
  • Ewa Kasprzyk

Następnym punktem między obradami komisji był występ dzieci z klasy „0”, przygotowany pod kierunkiem Ewy Sawickiej. Dużo pozytywnych emocji pozostawiły po sobie maluchy. Ponownie zaśpiewała Nikola Bartnicka, a na klarnecie zagrała Małgorzata Zając.

Tuz przed ogłoszeniem wyników uczestnicy konkursu pracowali wraz ze swoimi opiekunami w grupach i tworzyli strony do książki pt.” Dziecięcym okiem…".

Owocna i pełna wrażeń była przerwa , po której przewodnicząca komisji- Izabela Koladyńska odczytała protokół z posiedzenia.

W kategorii klas I- III komisja przyznała:

• I miejsce- Olga Gargulińska – SP 2, op.Marzenna Florczak
  • II miejsce- Bartłomiej Jeremicz – SP 4, op. Beata Siedlecka
  • III miejsce -Jakub Nadolski – SP Orzechowo op. Bogumiła Pawelec

Wyróżnienia :

• Daria Kinowska SP 1 , Wojciech Jarząb SP 2, Oliwia Maciejuniec SP 3, Aleksandra Borkowska SP 4

W kategorii klas IV- VI:

• I miejsce - Martyna Dworak SP 1 op. Martyna Rogala- Bator
  • II miejsce - Paweł Sikora SP 1 op. Martyna Rogala- Bator
  • III miejsce - Maria Korszeń SP 2 op. Anna Buczyńska

Wyróżnienia:

• Natalia Tomkowiak SP Żabowo, Jakub Papuszka SP Orzechowo, Julia Langner SP Strzelewo, Maja Kowalska SP 4

Pani dyrektor, organizatorzy, komisja wręczyli wszystkim uczestnikom i gościom podziękowania.

Każde dziecko wygrało, każde zostało obdarowane, a wszystko to za sprawą kolejnych gestów dobroci ze strony darczyńców:

• Stowarzyszenia Civitas Christiana z panią Bernardą Korycko na czele
  • Ks. Dziekana Kazimierza Łukjaniuka
  • Ks. Ireneusza Kamionki
  • Ks. Grzegorza Legutki
  • Agnieszki Karapudy
  • Agnieszki Koladyńskiej
  • Marcina Nieradki
  • Rady Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 4

Nad całością konkursu czuwali organizatorzy: Renata Lisowska, Inga Płosaj- Jurek, Irmina Lasota- Kowalska, Edward Tychoniec. Wszyscy oni są szczęśliwi, że wspólnie z nową dyrektorką Beatą Kuligowską nadal wypływają na głębię i mogą być blisko swojego ukochanego Patrona - dziś już Świętego Jana Pawła II. Są też dumni, że ich trud został doceniony i objęty patronatem medialnym przez TVP Szczecin, Radio Szczecin i niezmiennie Dziennik Nowogardzki.
Dyrektor i organizatorzy serdecznie dziękują za okazaną pomoc i życzliwość wszystkim włączającym się w to przedsięwzięcie mieszkańcom Nowogardu.