pioro Posłuchaj ciszy...
Zielone łąki i łany złote
kołysane łagodnie wiatrem.
Harmonia koloru i ciszy cudownej.
Posłuchaj jej przez chwilę.
Niech dotknie wnętrza twej duszy
i spokojem ogarnie twój umysł.

Bardzo często uczniowie naszej szkoły dotykają wnętrza swej duszy podczas spotkań z poezją. Tworzą swoje własne teksty poetyckie, które prezentują na lekcjach języka polskiego lub na zajęciach dodatkowych oraz biorą udział w konkursach literackich.
     Nasze cztery uczennice: Maja Kowalska - kl.6, Marta Marciniak - kl.6, Patrycja Zięciak - kl.5, Maja Korchut - kl.5, wzięły udział w gminnym konkursie literackim "Młode Pióra" zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowogardzie. Spośród wielu uczestników to właśnie uczennice p. Renaty Lisowskiej znalazły się na liście laureatów:

Maja Kowalska zajęła I miejsce natomiast

Patrycja Zięciak zdobyła wyróżnienie.

Jesteśmy dumni, że w dobie komputerów są jeszcze tacy uczniowie, którzy dostrzegają otaczające piękno i umiejętnie przelewają to na papier. Gratulujemy Mai i Patrycji oraz życzymy wielu poetyckich sukcesów.