PUMPKIN DAY - DZIEŃ DYNI

Za nami pierwsze obchody szkolnego Dnia Dyni : 31 października 2023r.
Tego dnia dużo się wydarzyło:
- uczniowie najmłodszych klas chcąc podkreślić to wyjątkowe święto, zaprezentowali różne stroje w odcieniach koloru pomarańczowego. Dynia królowała na szkolnych korytarzach, a także w czasie lekcji.
- od godziny 8.00 w szkolnej świetlicy panował gwar. Każda klasa I - VIII wytypowała swoich trzech przedstawicieli do konkursu „Strasznie fajny makijaż”. Pomysł i technika dowolna. Komisje w składzie P. W. Kowalczyk, P. W. Krugły oraz członków SU czekało bardzo trudne zadanie nie ukrywamy wszystkie makijaże były wyjątkowe. Po długich naradach wytypowano zwycięzców:
I miejsce klasa – VIII
II miejsce klasa – IV
III miejsce klasa – VII

Gratulujemy pomysłowości!

Kolejny konkurs wymagał już umiejętności plastycznych jak i manualnych. Tym razem klasy IV- VIII przystąpiły do konkursu na najstraszniejszą latarnię z dyni - drążenie dyni. Wykonanie zadania wymagało współpracy osób zaangażowanych w przedsięwzięcie.
Tu również uczniowie pokazali, iż wyobraźnia nie zna granic. I tym razem komisja nie miała łatwego zadania.
O to zwycięzcy:
I miejsce klasa – VI
II miejsce klasa – VII
III miejsce klasa – VIII

Gratulujemy 😊

Dla klas młodszych też nie zabrakło atrakcji. Pani I. Lasota-Kowalska i Pani W. Krugły zorganizowały konkurs „Dyniowe nakrycie głowy”. Nakrycia miały powstać z materiałów papierniczych. Zwieńczeniem tego dnia dla klas I – III była dyniowa dyskoteka.

Na koniec dnia, cała społeczność uczniowska, pedagodzy oraz obsługa mogli spróbować przepysznej zupy dyniowej. Zupa powstała, dzięki ogromnemu zaangażowaniu organizatorów P. W. Kowalczyk,          W. Krugły, rodziców. Tu szczególne podziękowania należą się  Panu Piotrowi Sobczakowi, Pani Agnieszce Salamon oraz naszym wspaniałym uczniom, którzy jak zawsze angażują się w każdy przydzielone zadanie.

Święto Dyni stało się kolejną okazją do zacieśnienia więzi wśród rówieśników oraz szansą na rozwijanie uczniowskiej kreatywności.

I.Pędziwiatr, W. Kowlaczyk, W. Krugły, I.Lasota-Kowalska , Samorząd Uczniowski