Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwijać.
J.Korczak

Dzień 14 października, to dzień, w którym uczniowie pamiętają o swoich nauczycielach, wychowawcach i wszystkich pracownikach szkoły. Tak było też w tym roku. Wydarzenie miało podniosły charakter jak co roku, jednak okazja była niebagatelna, gdyż 250 lat temu powołano Komisję Edukacji Narodowej, która zajęła się edukacją w naszym kraju. Uczniowie klasy piątej w trakcie szkolnego apelu przedstawili zebranym uczniom, nauczycielom , pracownikom szkoły i rodzicom historię powstania  i działalności KEN. Nastrój był podniosły i bardzo oficjalny. Uczniowie wykonali Mazurka Dąbrowskiego i  pieśń hymniczną  po łacinie Gaudeamus Igitur. Po oficjalnej części  uczniowie zaprezentowali wiele humorystycznych scenek  z życia szkoły  przeplecionych piosenkami, dostarczając oglądającym wielu wzruszeń i radości. Przepiękne życzenia i podziękowania składane wszystkim świętującym zostały wzmocnione laurkami , białą różą i słodkim rogalikiem. Na zakończenie głos zabrała Pani przewodnicząca Rady Rodziców Pani  Weronika Nowacka  i dyrektor szkoły Pan Bogdan Sobolewski.Wszystkim nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji życzymy, by z radością rozwijali skrzydła wszystkim dzieciom, które staną na ich drodze, by czerpali radość ze swoich czynów oraz żeby czuli wdzięczność za swój trud i poświęcenie.Wszystkiego najlepszego!!!                                       .
Nauczyciele odpowiedzialni za wydarzenie: Ewa Sawicka, Anna Story, Leszek Łuka