BEZPIECZNA DROGA W KLASIE 1
W dniu 18.09.2023 r. pierwszoklasiści uczestniczyli w spotkaniu na temat  „Bezpieczna droga do szkoły”, przeprowadzonej przez panią  Paulinę Stawirej, specjalistę ds. profilaktyki, pracownika Komisariatu Policji w Nowogardzie.
Głównym celem było przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci    w szkole jak i w domu. Pani Paulina omawiała z dziećmi zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy w drodze do szkoły. Przypomniała również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Następnie wytłumaczyła, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo należy zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Zajęcia zakończyły się wyjściem na przejście dla pieszych w celu nauki prawidłowego  przejścia przez jezdnię.

Wychowawca klasy: Beata Siedlecka