8 maja w miejscowości Stepnica, odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. W eliminacjach udział wzięło 19 szkół powiatu goleniowskiego, które reprezentowane były przez 96 uczestników.  Głównym celem Turnieju są szeroko pojęte działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa wśród najmłodszych  uczestników ruchu drogowego oraz podniesienie umiejętności  z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Otwarcie powiatowych eliminacji  odbyło się w Sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej  w Stepnicy. 96 uczestników musiało zmierzyć się z testem wiedzy  z zakresu ruchu drogowego. Po ukończeniu testu, uczestnicy przechodzili przez praktyczne części eliminacji. W etap praktyczny wchodziły zadania z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej, pokonanie toru z przeszkodami oraz przejechanie miasteczka rowerowego.Naszą szkołę reprezentowali: Julia Harasiuk, Hanna Wrona, Marcel Źróbek oraz Szymon Kamasz.

Opiekun: Magdalenia Pietrzak