Jasełka

Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Są nierozerwalnie połączone z tradycją wystawienia Jasełek. Ta piękna tradycja obecna jest również w naszej Szkole. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy I, którzy wraz z chórem uczniów z klas starszych przygotowali przedstawienie Jasełkowe. Uczniowie perfekcyjnie wcielili się w postacie Marii, Józefa, Trzech Króli, Pasterzy i Aniołów. Uroku przedstawieniu dodały kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości. Po zakończonym spektaklu głos zabrał dyrektor szkoły Pan Bogdan Sobolewski, który podziękował uczniom za występ oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom uczniów klasy I za pomoc przy organizacji Jasełek.
Tegoroczne przedstawienie przygotowały: p.Izabela Tas, wychowawca klasy I oraz p.Katechetka Małgorzata Tarniowa.