Wycieczka

"Tylko ten, kto wędruje, odnajduje nowe ścieżki."

8 grudnia uczniowie klas IV, V, VI i VII w ramach Mikołajek uczestniczyli w wycieczce. Jak zawsze była edukacja i przyjemność.
Mieliśmy możliwość zwiedzać największy cywilny schron w Polsce z okresu II wojny znajdujący się pod głównym dworcem kolejowym w Szczecinie. Znajduje się za pofortecznym, pruskim, murem oporowym i ciągnie się w głąb wyniosłości na której leży miasto. Najdłuższy korytarz ma około 100 metrów. Powierzchnia całkowita - 2500 m2, powierzchnia użytkowa 1900 m2 . Wejścia do schronu znajdują się w tunelu pasażerskim (od strony dworca) i na placu Zawiszy Czarnego (od strony miasta).Po zwiedzaniu przejechaliśmy do Multikina na film „Listy do M 5”. Film dostarczył uczniom dużą dawkę zabawy i pozytywnych emocji. Aktywny odbiór sztuki filmowej kształtuje wrażliwość estetyczną, wyrabia nawyk kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Uczniowie klas IV, V, VI, VII
Wychowawcy I. Pędziwitar, W. Kowalczyk, E. Sawicka