Klasa 7 dumna z Powstańców Warszawskich

W październiku, klasa 7 wraz z wychowawcą, Anną Jurczyk, wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii „BohaterON- włącz historię!”, mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.

Podczas godziny wychowawczej uczniowie przygotowali list z podziękowaniem dla Powstańców oraz wspólny kolaż w dowozie uznania i dumy z walczących. Całość została zamieszczona na stronie dumnizpowstancow.pl, nowym, wirtualnym miejscu pamięci  o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim. Projekt miał na celu edukować uczniów, wzmacniać ich poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Zachęcamy do obejrzenia dołączonych zdjęć i przeczytania treści podziękowania oraz polubienia zamieszczonego wpisu: Mapa | dumnizpowstania.pl (dumnizpowstancow.pl)

Strona dumnizpowstańców.pl pozwala każdemu użytkownikowi na dodanie własnych treści: tekstu, zdjęcia lub nagrania wideo. Każdy wpis to dołożenie cegiełki do budowania narodowej świadomości o ludziach, którzy poświęcili swoją młodość, nierzadko również zdrowie i życie, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym kraju.