X memoriał Piłkarze ręczni z naszej szkoły mają na koncie kolejne osiągnięcie.  22 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Nowogardzie zorganizowany został, już po raz dziesiąty Memoriał im. Wojtka Chomińskiego w piłce ręcznej chłopców w kategorii szkół podstawowych - rocznik 2000 i młodsi. Turniej rozegrany został w systemie „każdy z każdym". Wśród pięciu zespołów, które przystąpiły do sportowch zmagań, drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Nowogardzie, wywalczyła I miejsce. Chłopcy wystąpili pod opieką swojego trenera p. Wiesława Buczyńskiego. Bogata relacja fotograficzna z przebiegu rozgrywek dostępna jest w GALERII ZDJĘĆ >>> na stronie gospodarzy zawodów.

Na zakończenie dyrektor Szkoły Podtawowej nr 3 Piotr Kazuba wręczył nagrody, dyplomy i pamiątkowe medale. Radość ze zdobycia I miejsca przez drużynę była tym większa, gdyż Wiktor Piotrowski został wybrany nalepszym zawodnikiem turnieju, natomiast najlepszym zawodnikiem wytypowanym przez trenera został Konrad Świerszcz.

Nasi szczypiorniści mogą też przypomnieć sobie swoje występy w ubiegłych latach IX MEMORIAŁ>>>VIII MEMORIAŁ >>>

Kim był śp. Wojciech Chomiński ?

Absolwent Instytutu Kultury Fizycznej w Szczecinie pracę rozpoczął w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowogardzie. Wojtek był wspaniałym człowiekiem. Mimo upływu dziesięciu lat od jego śmierci, jest dalej wśród nas. Zapamiętaliśmy go jako bezinteresownego, koleżeńskiego, szlachetnego i oddanego dla innych kolegę. Zawsze służył dobrą radą, był pogodny i zadowolony z życia. Miał wielu przyjaciół, którzy go nigdy nie zapomną. Wojtek przez całe życie był wielkim pasjonatem i miłośnikiem sportu. Jako nauczyciel wychowania fizycznego ćwiczył swoich młodych sportowców w wielu dyscyplinach, zwłaszcza w piłce ręcznej. Oprócz nauczania również wychowywał. Był wielkim autorytetem dla swoich uczniów, zwracał uwagę jak należy cieszyć się zwycięstwem i z pokorą znosić porażki. (tekst udostępniony przez przyjaciół Wojtka z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Nowogardzie)