logo sp4 4

Udostępnij

Akcja Widoczny = się Bezpieczny

Jesień to, czas, kiedy dni stają się coraz krótsze, coraz częściej występuje mgła i opady atmosferyczne. Te czynniki znacząco ograniczają widoczność pieszych na drogach, a tym samym ograniczone jest ich bezpieczeństwo. Przepisy nakładają obowiązek używania elementów odblaskowych, gdy poruszamy się po zmierzchu, na drodze poza obszarem zabudowanym.
W dniu 24.09. w Nowogardzkim Domu Kultury odbyła się Akcja Widoczny = się Bezpieczny. Najmłodsi uczniowie naszych szkół wzięli udział w prelekcji, przygotowanej przy współpracy Komisariatu Policji w Nowogardzie. Organizatorem akcji była firma DomirParts Sc.
W akcji wzięli udział Burmistrz Nowogardu Pan Robert Czapla, Wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego P. Olgierd Kustosz, Pan Dominik Wulkiewicz- organizator imprezy, oraz Radni Rady Miejskiej w Nowogardzie.
W tym dniu w ramach prowadzonej akcji. Wicemarszałek P. Olgierd Kustosz wraz z Organizatorem imprezy P. Dominikiem Wulkiewiczem i Radnym P. Michałem Kratą, odwiedzili naszą szkołę i uczniów klasy II. Pan Wicemarszałek wyjaśnił uczniom, w jakich okolicznościach należy używać kamizelki odblaskowej i jakie jest, to ważne dla ich bezpieczeństwa. Następnie każde dziecko otrzymało kamizelkę. Uczniowie klasy II podziękowali za tak przydatny prezent.
Dziękujemy za współpracę i odwiedziny w naszej szkole.