logo sp4 4

Udostępnij

 

Mądrzy, sprawni zdrowi to obraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im.  Jana Pawła II w Nowogardzie. Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną. Szanujemy się  wzajemnie i wspieramy. Dbamy o harmonijny rozwój ciała i ducha. Celem naszym jest indywidualny i wszechstronny rozwój oraz wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności umożliwiające dalszą naukę. Otaczamy opieką wszystkich uczniów stwarzając im możliwość korzystania z różnego rodzaju zajęć dodatkowych: wyrównawczych, rozwijających kompetencje, kreatywność, zainteresowania. Pozwalamy na rozwijanie talentów, służąc wsparciem i pomocą merytoryczną. Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to stosując różne techniki aktywnego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku odnaleźć tkwiący w nim „skarb” i rozwinąć go  na  miarę swoich możliwości.

Naszą szkołę opuszczają absolwenci, którzy:

 • umieją się uczyć i czerpać z tego przyjemność,
 • są przygotowani do nauki na wyższym poziomie kształcenia,
 • umieją korzystać z różnych źródeł informacji,
 • przyjmują odpowiedzialność za planowanie, organizowanie oraz ocenianie własnej nauki,
 • znają swoje słabe i mocne strony,
 • stosują otwartą komunikację,
 • umieją nawiązywać pozytywne relacje z innymi,
 • umieją wartościować i oceniać zachowania własne i innych,
 • potrafią współpracować w grupie,
 • dbają o zdrowie własne i innych,
 • potrafią wyciągać wnioski ze swoich sukcesów i porażek.

Szkoła jest przestronna, kolorowa, czysta i przyjazna uczniom. Uczniowie klas młodszych mają swoje sale lekcyjne w pełni wyposażone – ławki i krzesła dostosowane do wzrostu uczniów, szuflady indywidualne i szafki na korytarzu. Na bieżąco są kupowane nowości dydaktyczne urozmaicające naukę. Dzieci czują się tu jak u siebie w domu. Szkoła dysponuje dobrze wyposażoną salą komputerową i pełnowymiarową salą gimnastyczną. Przy dobrej pogodzie uczniowie korzystają z kompleksu sportowego na powietrzu i placu zabaw. W  szkole jest świetnie działająca świetlica i stołówka. Uczniowie dojeżdżający są  zaopiekowani na przystanku autobusowym. Wszyscy nauczyciele i pracownicy obsługi i  administracji dbają o zdrowie i bezpieczeństwo naszych podopiecznych.

Zapraszamy do obejrzenie strony szkoły www.sp4.nowogard.pl . Zapisy ruszają od 1 marca 2022 roku. Wnioski można pobrać w zakładce Rekrutacja.

Dyrektor szkoły
Bogdan Sobolewski