logo sp4 4

Udostępnij

konk szczecin

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w I MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE WIEDZY O PATRONIE BŁOGOSŁAWIONYM JANIE PAWLE II DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Finał odbył się 26. 10. 2012 r. w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Szczecinie.  ZDJĘCIA >>>
Etap szkolny miał miejsce 16. 10. 2012 r. Do konkursu przystąpiło 21 uczniów. Wykorzystano testy i materiały przekazane przez organizatorów etapu międzyszkolnego. Uczniów przygotował i konkurs przeprowadził katecheta E. Tychoniec. Oto wyniki eliminacji szkolnych:

Klasy II i III
1. Kacper Dudek kl.III
1. Oliwier Dudek kl.III
3. Oliwia Miśkiewicz kl.III
(Kacper i Oliwier zdobyli tyle samo punktów)    
Klasy IV-VI
1. Maja Kowalska kl.V
2. Tomasz Wojciechowski kl.V
3. Paweł Szpilski kl.VI


Z przyczyn losowych skład reprezentacji na finał różnił się od powyższego i wyglądał następująco: Oliwier Dudek, Oliwia Miśkiewicz, Aleksandra Kutrzeba - wszyscy z klasy III, oraz Kaja Kowalska kl. IV, Tomasz Wojciechowski kl. V i Paweł Szpilski kl.VI.

Gdy dotarliśmy na miejsce, zaproszono nas na poczęstunek. O godz. 10:00 oficjalnie powitano wszystkie przybyłe drużyny. Następnie o godz. 10:15 rozpoczęto pierwszy etap konkursu. Dzieci miały za zadanie rozwiązać samodzielnie test wiedzy o Janie Pawle II po uprzednim podzieleniu ich według wieku. Nasi uczniowie bardzo szybko zakończyli pisanie testu. Następny etap rozpoczął się o godz. 11:00. Tym razem dzieci odpowiadały na pytania po upływie określonego czasu naradzając się miedzy sobą. Zadawane były dzieciom pytania odnośnie życia Karola Wojtyły przed wyborem na Papieża, jego pontyfikatu oraz beatyfikacji. Po trzech pytaniach z wiedzy ogólnej zadawano pytania „twórcze” wyświetlane na slajdach. Drużyna z naszej szkoły zajęła czwarte miejsce - tuż za podium. Nasi uczniowie odpowiadali rewelacyjnie i należą się im ogromne gratulacje. To była doskonała okazja do porównania poziomu swojej wiedzy i umiejętności z innymi szkołami. Widzieliśmy pomysłowe dekoracje i prace wykonane przez uczniów tamtej szkoły. Takie doświadczenia zawsze pozytywnie procentują. Każde z dzieci otrzymało dyplom oraz upominek. Każda drużyna otrzymała też Pismo Święte „Biblia Tysiąclecia”, z którego mogą korzystać wszyscy, gdyż znajduje się w bibliotece szkolnej. Mamy nadzieję, że w przyszłorocznej edycji konkursu oprócz miłych wspomnień uda się naszym uczniom przywieźć ze sobą także najważniejsze trofeum – piękny puchar zwycięskiej drużyny. Podczas wyjazdu opiekę nad dziećmi sprawowały p. Marlena Kubacka i p. Magdalena Magierecka.